Iniciatīva par demokrātijas saglabāšanu Latvijā - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Iniciatīva par demokrātijas saglabāšanu Latvijā

Aktivitātes > 2014

Tautas iniciatīva pret Saeimas 08.11.2012. likumu - "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"

Šeit veidojas tautas iniciatīva  pret    Saeimas 08.11.2012. pieņemto likumu par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu ierobežošanu Latvijā. Jaunais likums, kurš stājas spēkā ar 1.01.2015. nosaka, ka "Ne mazāk kā vienai desmitajai daļai vēlētāju ir tiesības, [...], iesniegt Centrālajai vēlēšanu komisijai pilnīgi izstrādātu likumprojektu vai Satversmes grozījumu projektu." Tā kā Latvijā šobrīd ir apmēram 1,5 miljoni vēlēt tiesīgo pilsoņu, tad tas faktiski nozīmē, ka likumprojekta vai Satversmes grozījumu projekta iesniegšanai iepriekš referendumu iniciatoriem un atbalstītajiem par saviem līdzekļiem ir jāievāc 150 000 notariāli apstiprinātu parakstu. Mēs iestājamies par to, lai šis, praktiski nereālais nosacījums, tiktu atcelts. Iestājamies par 10 000 parakstiem, kā tas bija līdz šim vai pat par 1000 parakstu nepieciešamību likumprojektu un Satversmes grozījumu projektu iesniegšanai, kā tas bija pirmās Latvijas pastāvēšanas laikā.  

Spēkā esošo likumu atradīsiet šeit:  http://likumi.lv/doc.php?id=252963

Man nav ne mazāko šaubu, ka ir jāatgriež tautas nobalsošanas demokrātijas instruments tautai!  Es uzskatu, ka

Vēlākais šodien, atskatoties retrospektīvā, katram ir skaidrs, ka vai nu V. Lindermaņa iniciatīva par krievu valodu kā otro valsts valodu bija  kopējs projekts ar režīmu un labi plānota provokācija, vai arī režīms šo Lindermaņa iniciatīvu viltīgi un nekaunīgi izmantoja, pēdējo demokrātisko tiesību likvidēšanai Latvijā.

 •  Referenduma (tautas iniciatīvas) organizēšanās un vadīšanas jautājumā nevar būt nekādas konkurences.

 •  Nav pieļaujama nekāda šķelšanās un kašķēšanās. Ir jābūt vienam kopējam likumprojektam!

 •  Nav pieļaujama steiga, neuzmanība vai paviršība.

 •  Zinot CVK naidīgo un noliedzošo attieksmi pret tautu, nav pieļaujama neviena kļūda vai aizmāršība.

 • Arī mūsu likumprojektam ir jābūt pilnībā izstrādātam!

 •  Rīcībai ir jābūt labi koordinētai, profesionālai un vienotai!

 •  Nav svarīgi "kurš komandē parādi", bet svarīgi ir neatstumt nevienu!

 •  Šī nav varoņu cīņā vai cīņa par varoņiem.

 •  Atliksim mūsu savstarpējās nesaskaņas un apvienosimies kopējā darbā, atjaunojot Latvijas tautai Satversmē garantētās tiesībās uz demokrātiju un tautas gribas īstenošanas iespējām.

 •  Jāapvienojas demokrātijas un tautas gribas izpausmes realizēšanas vārdā visām sabiedriskajām organizācijām, partijām un privātpersonām vienotā iniciatīvā.

 • Nekavējoties jāķeras pie likuma atcelšanas ar nu jau (pagaidām vēl) 30 000 parakstu savākšanu.


Tie, kuri ir pret šo iniciatīvu

 • ir pret demokrātiju

 • ir pret Satversmes 2. punktu, kurā ir noteikts, ka suverēns Latvijā ir Latvijas tauta

 • ir pret tautas iespēju ietekmēt politiskos procesus un sabiedrības labklājību dzimtenē

 • ir pret Latvijas tautu

 • aizstāv režīmu

 • aizstāv ekstrēmas idejas, jo ir praktiski liegtas iespējas iegūt tautas vairākuma balsojumu tautas balsošanā.


Par jau uzsākto iniciatīvu vairāk informāciju atradīsiet  
http://atvertaparvaldiba.info/index.php/… Atvērtās Pārvaldības Partnerība Latvijā mājas lapā, kā arī vēl cituviet internetā. Tur arī atradīsiet plānotā likumprojekta iesniegšanas laika grafiku (skatīt lejā). Lai arī iniciatori dažkārt šķiet dažādi, cik man ir zināms, visi savā starpā jau ir sazinājušies.

Likumprojekta teksta apspriešanas tikšanās ir paredzēta 17.06. Lūdzu visiem tiem, kuri vēlas šajā apspriešanas reizē piedalīties, ziņojiet vai nu man, vai arī citiem iniciatoriem. Es nodošu Jūsu vēlmi tālāk.  

Lūdzu arī atsaukties visus tos, kuri domā, ka atbalstītu šo iniciatīvu ar notariāli apstiprinātu parakstu. Lūdzu atbildiet man ar īsu komentāru. Norādiet arī, lūdzu, to, vai Jūs spētu pats/pati samaksāt notāra izdevumus par paraksta apstiprināšanu.

PS: Izvilkums no likuma:
(2) Katram vēlētāja parakstam šo 12 mēnešu laikā jābūt apliecinātam pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja. Apliecināti paraksti vācami uz Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprināta parauga veidlapas.
(3) Maksu par paraksta apliecināšanu saistībā ar parakstu vākšanu par likumprojektu vai Satversmes grozījumu projektu bāriņtiesā vai pašvaldības institūcijā nosaka, ņemot vērā paraksta apliecināšanas tiešās administratīvās izmaksas, taču ne lielāku par pusi no summas, kas likumā noteikta paraksta īstuma apliecināšanai bāriņtiesā.

Paldies visiem tiem, kuri atbalsta šo projektu un iestājas par demokrātisku Latviju!
Ar cieņu,

(sākotnēji izziņots 4.06.2014)

 
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu