Demokrātiska nuada Latvijā - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Demokrātiska nuada Latvijā

Analītika > Monetārā politika

Pašnoteikta un pašnodrošināta nauda pašnoteiktā un pašnodrošinātā Latvijā (izvilkums)

Dārgie draugi! Šodien piedāvāju Jums izvilkumu no sava priekšlikuma naudas un bankas reformai Latvijas Republikā. No īsā izvilkuma būs grūti saprast visa izklāsta būtību. Tēma nav vienkārša. Bet es ceru, ka tas Jums dos nelielu ieskatu tajā, ko es piedāvaju jaunas suverēnā suverēna, atšķirībā no nesuverēnā suverēna, tas ir jaunas, vēl nedibinātās biedrības, iespējams arī velāk partijas programmas ietvaros. (Par manu aicinājumu dibināt tautas alternatīvu Saeimas vēlēšanāmm skatīties vairāk lapā www.suverenssuverens.org sadaļā „Aktivitātes".) Apskatot šo piedāvājuma kopsavilkumu Jums iespējams radīsies vairāk jautājumu, nekā izpratnes par to, kas tad te vispār tiek piedāvāts.

Suverēnai valstij, kura vēlas pati noteikt savu tautsaimniecību, ražošanu un labklājību ir nepieciešama suverēna monetārā (naudas) sistēma. Nauda sabiedrības organismā ir tik pat svarīga, kā asinis cilvēka organismā. Ja cilvēkam asinis nepietiek, ja tās nerit vajadzīgajā tempā, tad cilvēks saslimst un nomirst. Tāpat arī sabiedriskajā organismā, kas ir valsts, ja naudas apjoms ir neatbilstošs sabiedrības saimnieciskaijai aktivitātei un nepieciešamībām vai ja tās plūsma tiek traucēta, sabiedrība vairs nespēj sevi saimnieciski nodrošināt, tā izjūk un mirst. Par nevaldāmu un nekontrolejamu situācija pārvēršas tad, ja naudas apjomu un cirkulāciju nosaka sabiedrībai svešas intereses.

Aiz šī kopsavilkuma vienā lapas pusē slēpjas vismaz 70 folijas (slaidi), kuras esmu sagatavojusi, lai pēc iespējas visaptveroši izklāstītu naudas un bankas sistēmas reformas nepieciešamību, būtību un ietkemi. Iespējams publicēšu arī visu pieejamībai savas folijas. Tāpat arī mēģināšu atrast laiku, lai tās prezentētu. Pirmā iespēja varētu būt šī gada pirmajā februāra nedēļā. Bet par to es Jums vēlreiz īpaši ziņošu. Tādēļ šeit gribu uzreiz atvainoties, ka komentāros nebūs iespējams atbildēt uz visiem jautajumiem. Bet gan jau mēs visus jautājumus noskaidrosim
J

Ar cieņu,
A.Jotkute

 
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu