03/2015 - Publicistika - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Alternatīvs skaidrojums kara konfliktam Ukrainā

Publicējis Alma Kopa sadaļā Politika · 14/3/2015 16:23:01
LeMonde diplomatique 2015. gada marta izdevumā izsaka hipotēzi par to, ka Novorosijas loma varētu veidoties līdzīgi Transnistrijas lomai. Transnistrija ir šaura izstiepta teritorija starp Moldāviju un Ukrainu ar pus miljonu iedzīvotājiem.

Informācija tautai sakarā ar pašreizējo ECB izvērsto naudas emisiju

Publicējis Alma Kopa sadaļā Finanses · 12/3/2015 23:37:19
Kā presē un medijos tika ziņots, 2015. gada 22. janvārī, Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents M. Drāgi paziņoja par ECB aktīvu iegādes programmas paplašināšanu 60 miljardu eiro apjomā katru mēnesi, sākot no šā gada marta līdz 2016. gada septembrim. Kopsummā paredzēts papildus tādejādi emitēt 1,140 biljonus eiro. Tas ir ļoti strīdīgs ECB politikas instruments. Šīs programmas oficiālais pamatmērķis ir inflācijas veicināšana, ko dažkārt mānīgi sauc par naudas stabilitātes politiku. Patiesībā jebkuram cilvēkam ir skaidrs, ka inflācija nekādi nav naudas stabilitāte, bet gluži otrādi, tā ir naudas vērtības krišanās. Neticami, bet fakts, ECB likums nosaka, ka tās pamatuzdevums ir rūpēties par to, lai eiro zonā pastāvīgi būtu apmēram 2 procentu inflācija. Ja nebūs inflācija, tad nebūs arī ekonomikā iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums. Tā ir pavisam vienkārša ekonomikas sakarība. Bez IKP pieauguma savukārt nerodas papildus ienākumi pasaules īpašumu un ienākumu sadalei par labu kapitāla turētājiem.

Ilgtermiņā tikums pārvar netikumu

Publicējis Alma Kopa sadaļā Sabiedrība · 1/3/2015 23:34:52
Ir viena fundamentāla patiesība: lai cik spēcīgs būtu režīms, mūžīgi, izmantojot represijas, tas valdīt nespēs. Agrāk vai vēlāk Eiropas Savienībai (ES) nāksies ieklausīties Eiropas tautu balsīs. Solidāri sociāla un tautas demokrātiska pieeja ir racionāla, praktiska, tā neapdraud ES tirgus, kapitāla un ļaužu brīvas plūsmas integritāti, tas ir tikai laika jautājums, kad politiskie apstākļi mums ļaus ES institūcijās par šo pieeju vienoties. Cilvēce ir pieredzējusi, ka nekas dzīvē nav mūžīgs - Berlīnes mūris sabruka, aparteīds tika apkarots, arī mēs iegūsim savu taisnību. Ilgtermiņā tikums pārvar netikumu.
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu