01/2015 - Publicistika - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Saules gada rits

Publicējis Alma Kopa sadaļā Tautas kultūra · 25/1/2015 13:42:31
Šodien lielākā daļa pasaules valstu dzīvo pēc 12 mēnešu kalendāra, kuru 16. gadsimtā ieviesa pāvests Gregors XIII. Tādēļ šo kalendāru sauc par Gregora kalendāru. Pirms Gregora kalendāra kristīgajā pasaulē izplatīts bija Jūlija kalendārs. Jūlija kalendāru ieviesa Jūlijs Cēzars 45. gadā pirms Jēzus dzimšanas. Gregora kalendārs salīdzinājumā ar Jūlija kalendāru astroloģiski ir precīzāks, rada mazāku novirzi gadu ritumā. Ne visas valstis pasaulē dzīvo pēc šī viena kalendāra. Vairākām valstīm - pat tik lielām, daudzapdzīvotām, politiski un ekonomiski nozīmīgām kā Ķīna un Japāna, kaut arī daļēji ar Gregora kalendāru saskaņoti, ir savi kalendāri, pēc kuriem to iedzīvotāji orientējas savā dzīvē un ikdienā.

Brīnišķīgs cilvēks Juris un brīnišķīgs viņa projekts

Publicējis Juris sadaļā Sabiedrība · 25/1/2015 12:17:45
Cilvēks ar savu eksistenci vien ir nostādīts fakta priekšā, tādēļ viņam sev atvēlētais dzīves posms šajā pasaulē jāpavada maksimāli drošā, stabilā un organizētā vidē. Bet par to viņam pašam arī jāparūpējas, jo Radītājs nespēj (vai Viņam vien zināmu iemeslu dēļ — nevēlas) ierobežot ļaunuma uzvaras gājienu Zemes virsū. Iespējams, ka tieši otrādi – Viņš gaida, kad cilvēki beidzot paši sāks rīkoties un tikai tad, nepieciešamības gadījumā, viņiem palīdzēs.

Pateikt būtisko vēl atklātāk un tiešāk - diez vai vēl kādam šobrīd šaipus Daugavai ir pa spēkam.

Publicējis uldis Sēne sadaļā Sabiedrība · 25/1/2015 12:07:34
Piedzimu 1972. Gada 5. Janvārī, Liepājā. Latvija tolaik bija PSRS sastāvdaļa, jeb padomju sociālistiskā republika. Pateicoties tā laika prasmīgai propagandas mašīnai, es, ar savām individuālajām bērna dvēseles kvalitātēm, ar visu sirdi un dvēseli biju par tiem lielajiem, skaistajiem lozungiem – tautu draudzību, mieru, utt. Kad sāku mācīties skolā – (un ar pilnu pārliecību apgalvoju, ka es ļoti vēlējos iet skolā, jo mani ļoti interesēja zināšanas, ko var apliecināt arī mani vecāki), – es, protams, ļoti vēlējos pēc iespējas drīzāk kļūt par oktobrēnu, lai, ar lepnumu varētu nēsāt pie skolas formas tērpa piesprausto oktobrēna nozīmīti – sarkanu zvaigzni. Man pat bija pamatīga, slēpta skaudība uz tiem, kuri nez kur bija dabūjuši modernizētas, plastmasas oktobrēnu nozīmītes ar Ļeņina portretu vidū, jo tās likās daudz krutākas par izliektajām metāla zvaigznēm, kuras mazliet vēlāk bieži vien pulēju, līdz sarkanā krāsa bija nost un tā laistījās kā amerikāņu šerifa zvaigzne. Tolaik patiešām ticēju, ka uz pasaules nav bijis labāka cilvēka un bērnu drauga, par Ļeņinu, kurš nabadzīgiem bērniem uzdāvinājis reiz īstu futbola bumbu, jo redzējis, ka tie spārda lupatu vīkšķi. Visi tie labie stāstiņi par to, kā viņš pažēlojis medībās skaistu lapsu, kā palīdzējis nest baļķi, kā izgudrojis vēdlodziņu, lai viņam trimdā, istabā vienmēr būtu svaigs gaiss, darīja mani nešaubīgi ticīgu savam uzskatam.

Mazais Dāvi, vēlos, lai tu zinātu, kāpēc nenoziedoju tavai ārstēšanai

Publicējis Uldis Sēne sadaļā Sabiedrība · 25/1/2015 11:56:22
Mazais Dāvi, vai zini, kāpēc es tev nenoziedoju pat vienu vienīgu eiro, kad vāca naudu, lai tev Filadelfijā veiktu nepieciešamo operāciju un tādējādi glābtu tavu dzīvību? Ne jau tāpēc, ka nevēlējos to un nespētu iejusties tavā ādā. Un arī ne tāpēc, ka manā bankas kontā nebūtu vairs neviena eiro, jo tobrīd man bija vēl vismaz savi trīsdesmit nolāpīto bezseguma eiro. Piezvanīt uz labdarības telefonu nevarēju, jo man ir kaut kāds pagaidu bezmaksas „Bites” pieslēgums, kas tūdaļ beigsies. Es nemeklēšu sev attaisnojumu, jo varēju tomēr atļauties noziedot tos dažus eiro. Bet es tev pateikšu, kāpēc! – Atbilde ir vienkārša. Es zināju, ka ļaudis tik un tā sametīsies to neadekvāto summu, jo ir līdzcietīgi, iejūtīgi un atsaucīgi. Bet ne jau tāpēc es neziedoju. Es neziedoju tikai tāpēc, ka uzskatu, ka tā ziedošanas ēra ir vienreiz jāizbeidz, un tādēļ ļoti nopietni pie tā strādāju. Šajā darbā tu izlasīsi risinājumu, kā un ko jādara, lai nevienam nekad vairs nebūtu jāpiedzīvo tās sāpes un pazemojums, ko nācās izciest tev un taviem vecākiem. Tas ir mans cilvēka pienākums, vai saproti! Tas ir mans pienākums, atrast risinājumu un galvenais, to sekmīgi realizēt! Visi tie cilvēki, kas ziedoja, arī jūt tev līdzi, bet diez vai kaut viens no tiem tik nopietni aizdomājās pie tā, kā šo kretīnismu vienreiz izbeigt. Un pastāv arī iespēja, ka daudziem no viņiem nemaz nav vajadzīgs, lai tas jebkad tiktu izbeigts. Kāpēc? – Tāpēc, ka tādējādi var bezgalīgi būt labajiem, dāsnajiem ziedotājiem, tīksminoties, ka Dievs katru reizi paceļ viņu augstāk garīgajā attīstībā, liekot kārtējo plusiņu viņa karmas kontā. Daudziem no viņiem gluži kā ēst vajag šo iespēju iemest naudas gabalu ubaga tarbā, lai apliecinātu sevi kā dāsnu, iejūtīgu, sirsnīgu, saprotošu cilvēku. Taču problēma ir tajā, ka viņiem nevajag, lai ubagu vairs vispār nebūtu, jo tad vairs nespēs sevi šādi apliecināt. Vai aptver, ko vēlos tev pateikt?

Uz kurieni mūs ved režīms?

Publicējis Alma Kopa sadaļā Politika · 15/1/2015 19:35:54
Apskatot šodienas ziņas par to, ka Latvijā tiek, masveidā ievesta kara “tehnika”, gribas kliegt līdz debesīm! Uz kurieni gan ved mūs režīms? Par to liecina šeit ievietotās norādes. Par to jau parādījās informācija vairākas dienas iepriekš. Pazīstot mūsu režīma retoriku, zinot ASV administrācijas mērķus, NATO* centienus un caurskatot Ukrainas politiku, nav ne mazākās šaubas, ka mūs, Latvijas tautu gatavo karam pret mūsu kaimiņiem un brāļiem.
Tālāk
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu