08/2014 - Publicistika - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Kā atbalstīt tautas iniciatīvu

Publicējis Alma Kopa sadaļā Sabiedrība · 23/8/2014 11:04:21
Aprakstīšu šeit pavisam vienkārši, necitējot likumus, kā mēs, tauta un suverēns, varam atbalstīt likumprojektus tautas nobalsošanā. Visi mēs noteikti esam dzirdējuši par to, ka tautai ir tautas nobalsošanas, tātad referenduma tiesības. Esam dzirdējuši arī par dažādām iniciatīvām – referendumiem. Dažkārt mums kāda referenduma iniciatīva liekas ļoti jauka un mēs to labprāt vēlētos atbalstīt. Bet īsti nezinām kā. Esam nedroši vai neizlēmīgi.

Baltijas ceļa 25 gadu jubilejā

Publicējis Alma Kopa sadaļā Sabiedrība · 23/8/2014 09:55:10
Mīļie ļaudis, mums ir jāgāž šis sātaniskais režīms! Ne jau tādā valstī vēlējās dzīvot Baltijas ceļa dalībnieki Latvijā! Ne tādēļ viņi drosmīgi izgāja uz ceļiem un sadevās rokās, lai pēc tam tiktu iznīcināti, lai viņu tautiskais lepnums un cerības uz savu suverēnu valsti tiktu samīdīts ar necienīgām politiskās kliķes kājām.

Emīls Dārziņš: "Ceļa jūtīs"

Publicējis Emīls Dārziņš sadaļā Sabiedrība · 23/8/2014 09:45:49
Bet man bail par latviešu nākotni. Man bail, ka latviešu dzīšanās pēc Mamona nepaliek par epidēmiju, nepaliek par hronisku kaiti, ka tā beidzot pavisam neizsūc tautas labākos spēkus, pavisam nesamaitā viņas asinis.(...) Neviens nevar reizē kalpot Gudrības garam un Mamonam...(...)Mācīti, sabiedrībā iecienīti cilvēki, starp tiem, kā jādomā, arī ļaudis ar augstskolu diplomiem, pie tam tādi, kuriem būtu spēja un zināšanas, šādā vai tādā ceļā kaut ko darīt priekš latviešu garīgās kultūras veicināšanas, gadiem ilgi spriedelē par velns zin kādu tur „vietējo politiku”, pieraksta ar saviem spriedelējumiem pilnas avīzes un tad liek visas šās blēņas lasīt tiem pusotra miljona latviešiem, kuriem taču tik bezgalīgi vienaldzīgi, kādus tos politikas plāceņus cep „Rīgas kungi”! Bet pa to starpu nīkuļo latviešu kultūras koks, un materiālisma pūķis arvien niknāk pūš savu nāvīgo dvašu pār dzimtenes druvām un birzēm!

Vēlētājiem ir tiesības vākt parakstus, lai rosinātu Saeimā likumprojektu par referenduma tiesībām

Publicējis Alma Kopa sadaļā Politika · 6/8/2014 19:56:53
Apsveicu! Vēlētājiem ir tiesības vākt parakstus, lai rosinātu Saeimā likumprojektu par referenduma tiesību saglabāšanu! Tas, ka CVK tomēr atļāva tautai rīkot nobalsošanu par referenduma instrumenta saglabāšanu ir gandrīz negaidīts brīnums. Jo sākotnēji Saeimas juridiskais birojs un Tieslietu Ministrija ekspertu lomā atzina, ka tautai nav tiesības tautas nobalsošanā lemt pret referenduma instrumenta faktisko likvidēšanu.

Īss pareģojums par galvenā posteņa iedali

Publicējis Alma Kopa sadaļā Politika · 6/8/2014 09:41:25
Tā kā tauta šogad ir diezgan apmierināta ar valdošā režīma politiku, Vienotība varēs atkal stūrēt Eiropas Savienības Latvijas butaforisko nodalījumu. Tādēļ nav nepieciešams īpaši mainīt arī politiskos ģīmjus. Laimdota sevi ir parādījusi, ka talantīga Eiropas Savienības un ASV uzdevumu pildītāja Latvijā. Viņu atstās par regulanti arī uz nākamajiem četriem gadiem.
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu