Latvijas Republikas neatkarības apliecinājumi (2) :)) - Publicistika - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Latvijas Republikas neatkarības apliecinājumi (2) :))

Publicējis Alma Kopa sadaļā Izglītība · 29/11/2014 20:32:58

Lūk Latvijas "neatkarības" apliecinājumi izglītības jomā. Izglītība blakus likumdošanai, naudai un drošības sistēmai ir viena no tām valstiski svarīgajām sfērām, kuras norāda uz to, vai kāda valsts ir patiesi pašnoteikta un pašnodrošināta, tātad suverēna, vai arī tā ir kolonija.

"Demogrāfijas tendences rāda, ka agrāk vai vēlāk skolu sistēmai Latvijā būs jāsašaurinās, norādījis OECD pētnieks Marko Kols." "...Latvijā nepieciešams domāt par lielāku skolēnu skaita proporciju uz vienu skolēnu (mans kom., laikam domāts "skolotāju", jo pašreiz daudzās lauku skolās tas ir pat vairākas reizes mazāks, nekā vidēji Eiropā.".

Blakus dažādiem vērtējumiem un ieteikumiem eksperts izsaka arī, ka "Obligāti būtu jānodrošina ātrāka skolēnu skaita noskaidrošana, tādējādi nodrošinot arī ātrāku finansējuma piešķiršanu."

Kas viņiem piešķīris tiesības spriedelēt par mūsu valsts izglītības sistēmu?

Tā kā Latvijā pēdējos 24 gadus neviens valsts vīrs vai valsts sieva nav mēģinājuši paši veidots savas valsts izglītības sistēmu, ņemot par pamatu mūsu tautas tikumus, kultūru, tradīcijas, klimatiskos apstākļus, bērnu attīstību, jāsecina, ka Latvija nav neatkarīga valsts. Gluži otrādi, mūsu valsts vīri un sievas gaida regulas, direktīvas un norādes no dažādām starptautiskām organizācijām vai savienībām, kā ES un OECD vai arī neapdomīgi pievienojas tik ļoti kritizētajai Boloņas sistēmai.

Avots: http://nra.lv/latvija/129822-oecd-latvij…
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu