Šlesera intervija Dienā* - Vai Latvijai būtu jāieņem Kipras vieta? - Publicistika - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Šlesera intervija Dienā* - Vai Latvijai būtu jāieņem Kipras vieta?

Publicējis Alma Kopa sadaļā Politekonomika · 10/7/2013 23:23:52

Kipras vieta kā finanšu mahināciju, spekulāciju un naudas apmazgāšanas centrs ir atbrīvojusies, kopš Kipra bija spiesta šo pavasari lūgt "glābējtroikas" (Eiropas Komisijas, Eiropas Centrālās Bankas un Starptautiskā valūtas Fonda) palīdzību. Troika pieprasīja slēgt finanšu darījumu paradīzi šajā mini valstī. Nu Pasaules spekulanti meklē jaunu siltu vietiņu: valstiņu-muļķīti. Latvija ir labs kandidāts. Mūsu Šlesers ir viņu skaļrunis Latvijā.

Šleseris šeit** diezgan atklāti cenšas pārliecināt un panākt, lai Latvija ieņemtu Kipras agrāko vietu kā spekulāciju, finanšu mahināciju un naudas atmazgāšanas centrs. Zināms, ka Kipra pēdējos divos gados ir nonākusi smagā finanšu krīzē tieši pateicoties tam, ka piekopa tādu politiku, kādu Šleseris tagad iesaka Latvijai.

Kiprā uz IKP sastādīja 2011. gadā 24,71 miljardu, bet Kipras banku bilanču summa bija 150 miljardi. Tas ir vairāk kā sešas reizes vairāk! Kiprai kopš šī gada pavasara šis īpašais stāvoklis tika iznīcināts un liegts. To panāca tā dēvētā "glābēju troika".

Bet lai panāktu paradīziskus apstākļus spekulantiem ir jāmaina arī nodokļu sistēma un jāmazina procentu likmes. Šleserim ir primitīvs priekšstats par ekonomiku, vai arī tas vairs neietilpst viņa plānos par to nopietni runāt.

Uz pēdējo jautājumu Šlesers pareizi norāda, ka vajadzīga nauda! Bet ne jau caur investīcijām!!!! Tas ir aplams ceļš. Ir jāsakārto pašiem sava naudas, monetārā un banku politika! Ja tā tiks sakārtota, tad nebūs vajadzīgi ārējie investori. Investoru un jo sevišķi ārējo investoru mērķis ir maksimāla sava kapitāla palielināšana uz nodokļu, apkārtējās vides un darba spēka rēķina.

Par investīcijām labi pateicis profesors I.Brīveris: "Es atļaujos apšaubīt vispārpieņemto uzskatu, ka ārvalstu investīcijas ir neapšaubāms labums. Ne visas ārvalstu investīcijas atstāj vienādu ietekmi uz ekonomiku. Nekustamo īpašumu pārdošana, kas ir galvenā ārvalstu investīciju forma Latvijā, ir pielīdzināma tam, ka alkoholiķis pārdod grāmatas un mēbeles, lai iegūtu naudu pudelei. Taču arī rūpnīcu un cita veida uzņēmumu pārdošana ārvalstniekiem nebūt nav vērtējama tikai pozitīvi.  

Kāds izskatās «veiksmes stāsts» Latvijas izpratnē?  

No ievestām izejvielām ar ārvalstīs ražotām iekārtām, kas nopirktas par ārvalstu investoru naudu, tātad pieder viņiem, ēkās, kas pārdotas ārvalstu investoriem, no ārvalstīm iebraukuši strādnieki ražos produktu «ar augstu pievienoto vērtību», kas domāts eksportam – tātad, ko patērēs ārvalstnieki." (Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai,
"Mums atkal būs jāizcīna patiesa Latvijas neatkarība", 09.07.2013 )

* (2013.07.09) http://www.diena.lv/latvija/viedokli/slesers-gatavs-atgriezties-politika-piedava-valstij-piesaistit-20-miljardus-eiro-14015412
** Intervijā "Šlesers gatavs atgriezties politikā; piedāvā valstij piesaistīt 20 miljardus eiro"
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu